IKCO، Datsun برای مذاکره برای معامله

0

بزرگترین خودروساز ایران، شرکت ایران خودرو، با شرکت داتسون، یک برند خودرویی متعلق به نیسان ژاپن، برای یک قرارداد تجاری مذاکره خواهد کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز، به گفته هاشم یکهزار، مدیر عامل IKCO، این شرکت قرار است با داتسون مذاکره کند و اگر همه چیز خوب پیش برود، داتسون به عنوان ششمین شریک تجاری بین المللی IKCO انتخاب خواهد شد.

IKCO قراردادهایی را با سوزوکی ژاپن، مرسدس بنز آلمان، پژو فرانسه و رنو و همچنین فیات ایتالیا نهایی کرده است.

تولید اولیه داتسون در سال 1931 آغاز شد. از سال 1958 تا 1986، تنها وسایل نقلیه صادر شده توسط نیسان به عنوان داتسون شناسایی شدند.

در سال 1986، نیسان نام داتسون را حذف کرد، اما در سال 2013 آن را به عنوان برندی برای خودروهای ارزان قیمت تولید شده برای بازارهای نوظهور، یعنی ایران، دوباره راه اندازی کرد.

IKCO به طور خاص به Datsun نزدیک شده است تا نقطه ضعف اصلی خود را جبران کند، یعنی تولید خودروهای مقرون به صرفه با کیفیت بالا.

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که داتسون می‌تواند خودروهایی تولید کند که بیش از 400 میلیون ریال (11500 دلار به نرخ ارز بازار) قیمت ندارند. در این صورت، خودروهای تولید شده توسط Datsun می‌توانند جایگزینی ایده‌آل برای مدل‌های فرسوده IKCO باشند که در محدوده قیمتی مشابهی قرار می‌گیرند، مانند پژو 405.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.