IKCO برای شروع تولید پژو ۳۰۱

0

ایران خودرو اعلام کرده است که در هفته آینده تولید آزمایشی پژو ۳۰۱ را آغاز خواهد کرد.

براساس روزنامه فارسی-زبان Donya-E-Eqtesad ، IKCO تولید انبوه این مدل را در مالی آینده آغاز می کند که از ماه مارس آغاز می شود.

به نقل از مقامات شرکت گفته شده است که ۴۰ ٪ از قطعات مورد استفاده در این مدل در ایران ساخته می شوند و وسیله نقلیه ۶۰۰ میلیون ریال (۱۵،۰۰۰ دلار) قیمت گذاری می شود. این در حالی است که این شرکت در تلاش است تا به وعده های گذشته عمل کند.

در ژوئن سال ۲۰۱۶ یک قرارداد سرمایه گذاری مشترک ۴۰۰ میلیون یورو بین IKCO و PSA PEUGEOT امضا شد که از طریق آن باید سه مدل ، یعنی پژو ۲۰۸ ، ۲۰۰۸ و ۳۰۱ در ایران تولید شود.

اولین وسیله نقلیه پژو-ایککو مونتاژ شده محلی پژو ۲۰۰۸ بود. این قیمت ۱.۰۴ میلیارد ریال (۲۶۰۰۰ دلار) است-تقریباً ۹۰۰۰ دلار بیش از قیمت در بازارهای بین المللی.

این شرکت ایرانی در اردیبهشت ماه خطوط تولید پژو ۲۰۰۸ را به طور رسمی افتتاح کرد و بلافاصله پس از آن پیش فروش آن را آغاز کرد. در چند روز ۱۶۰۰۰ واحد در لیست انتظار بودند. خریداران خودرو ۶۰۰ میلیون ریال (۱۵۰۰۰ دلار) پیش پرداخت دادند.

IKCO موافقت کرده است که خودروها را در یک سال تحویل دهد. این در حالی است که طبق آمار منتشر شده از سوی وزارت صنایع، تاکنون تنها چهار دستگاه از این خودرو تولید شده است.

برای تحقق مهلت و تحویل اتومبیل هایی که قبلاً مبلغ زیادی از مردم دریافت کرده است ، IKCO باید حداقل ۲،۰۰۰ واحد در هر ماه جمع کند. مقامات IKCO ادعا می کنند ۵۰ دستگاه از ۲۰۰۸ “تولید محلی” به مشتریان تحویل داده شده است.

پژو ۳۰۱ وارداتی در بازار داخلی موجود است که توسط شرکت IKCO وارد شده و به قیمت ۹۵۰ میلیون ریال (۲۳۷۰۰ دلار) به فروش می رسد. به محض اینکه خبرهای مربوط به “افتتاح” خط تولید ۳۰۱ راه خود را به مطبوعات تبدیل کرد ، برچسب قیمت در ماشین وارداتی کاهش یافته است. در حال حاضر، قیمت این وسیله نقلیه بیش از ۸۳۰ میلیون ریال (۲۰۷۰۰ دلار) نیست.

به اصطلاح “سدان کم هزینه” پژو برای اولین بار در اواخر سال ۲۰۱۲ در خارج از کشور منتشر شد. این وسیله نقلیه در حال حاضر در Vigo (اسپانیا) ، کادونا (نیجریه) و ووهان در چین تولید می شود. این خودرو با قیمت ۱۲۰۰۰ دلار در امارات موجود است.

سدان خانوادگی ارائه شده توسط IKCO با موتور ۱.۶ لیتری ۱۱۳ اسب بخاری متصل به گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک عرضه می شود. اگرچه ممکن است این خودرو قوی‌ترین سدان کامپکت نباشد، موتور یورو ۶ این خودرو به دلیل بهره‌وری سوخت شهرت دارد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.