IKCO می گوید برنامه ریزی ماشین های سبز

0

ایران خودرو می گوید در آینده نزدیک خودروهای دوستدار محیط زیست تولید خواهد کرد.

مرتضی آقایی مدیر روابط عمومی گفت: این شرکت قراردادی چند جانبه با دانشگاه های ایرانی، ارگان های دولتی و یک شرکت خارجی به نام پینین فارینا امضا کرده است تا راه را برای تولید خودروهای هیبریدی و الکتریکی هموار کند.

وی گفت: شرکای IKCO تخصص فنی را ارائه خواهند کرد و بزرگترین خودروساز در ایران قصد دارد تا سه سال آینده تولید انبوه خودروهای دوستدار محیط زیست را آغاز کند.

پیش از این در ماه مه، خانه طراحی خودرو پینین فارینا ایتالیا قرارداد تجاری ۸۴ میلیون دلاری با IKCO برای توسعه یک پلت فرم تکنولوژیکی خودرو امضا کرد.

این قرارداد به توسعه یک پلت فرم خودروی مدولار کمک می‌کند که حداقل چهار وسیله نقلیه مختلف را در خود جای دهد.

برنامه IKCO برای تولید خودروهای سازگار با محیط زیست کاملاً با عملکرد فعلی آن که تاکنون برای محیط زیست خطرناک بوده است، در تضاد است.

این شرکت چندین مدل را تولید می کند که به دلیل آلایندگی زیاد و مصرف سوخت بدنام هستند. یکی از مدل ها، پژو ۴۰۵، که در حال حاضر ۳۹ درصد سهم در تولید این شرکت دارد، ۳۰ ساله است که سازمان استاندارد ایران می خواهد زودتر از جاده ها خارج شود.

تولید این مدل تقریباً دو دهه پیش در اروپا متوقف شد. این خودرو از کیفیت پایینی برخوردار است و سخاوتمندانه به آلودگی هوا در شهرهای بزرگ کمک می کند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.