ITU می تواند به گسترش اینترنت چیزها کمک کند

0

براساس یک گزارش محلی ، اتحادیه بین المللی ارتباطات در پروژه های اینترنت اشیاء (IOT) در کشور سرمایه گذاری می کند.

برنامه‌های IoT به کاربران اجازه می‌دهند با اتصال حسگرهای راه دور به رایانه، تلفن همراه و ساعت‌های هوشمند، همه چیز از یخچال‌ها گرفته تا سیستم‌های مترو در سطح شهر را نظارت و کنترل کنند.

سایت فناوری محلی zoomit.ir گزارش داد وحید یزدیان، مدیر دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات وزارت ارتباطات گفت: نمایندگان ITU برای سرمایه گذاری در توسعه اینترنت اشیا در ایران ابراز علاقه کرده اند، اما وی جزئیاتی را ارائه نکرد. /p>

این گزارش در پی کارگاهی است که اخیراً در مورد اینترنت اشیا در تهران برگزار شد که به طور مشترک توسط ITU، دانشکده وابسته به وزارت مخابرات و آکادمی فناوری اطلاعات و ارتباطات چین برگزار شد.

وی گفت: “این کارگاه اولین رویداد در زمینه IoT بود. این بازیکنان از جمله اپراتورهای تلفن همراه ، ارائه دهندگان خدمات و کاربران و نمایندگان ITU را به خود جلب کرد. ”

نظارت ITU با حضور دانشگاهیان بین المللی، مدرسان ایرانی و رئیس گروه مطالعاتی اینترنت اشیا و شهرهای هوشمند بر عهده ITU بود.

در فوریه، ارائه‌دهنده خدمات اینترنت محلی پارس آنلاین قراردادی را با متخصص اینترنت اشیاء فرانسوی SigFox امضا کرد تا خدماتی را برای شرکت‌های محلی به‌دست آورد تا از بازارهای رو به رشد دستگاه‌های متصل استفاده کنند.

به گفته وی ، ایران سی و یکمین کشور برای استفاده از شبکه SIGFOX خواهد بود. احمد جعفرآبادی، مدیر پارس آنلاین در آن زمان گفت: «ورود این راه‌حل اتصال جهانی، راه را برای خدمات رقابتی اقتصادی و انرژی کارآمد برای کسب‌وکارهای ایرانی باز می‌کند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.