Opel برای ساخت کورسا با گروه PSA

0

سخنگوی شرکت با تایید گزارش روزنامه گفت که اوپل از فناوری گروه PSA فرانسه در نسل بعدی خودروی ساب کامپکت کورسا خود استفاده خواهد کرد.

Corsa کنونی با فناوری جنرال موتورز ساخته شده است که موافقت کرده است Opel و برند خواهر بریتانیایی Vauxhall را به PSA بفروشد.

روزنامه آلمانی Allgemeine Zeitung Mainz در نسخه آنلاین خود در تاریخ ۲ می گزارش داد که اوپل قبلاً گفته بود کورسا جدیدش که قرار است در سال ۲۰۱۹ عرضه شود، با فناوری GM نیز ساخته خواهد شد، اما اکنون تصمیم گرفته است از فناوری PSA برای کسب سود بیشتر استفاده کند.

این روزنامه گفت که PSA که در ماه مارس با خرید Opel موافقت کرد، برای اظهار نظر در دسترس نبود.

کورسا جدید چهارمین پروژه مشترک اوپل با PSA پس از مدل‌های اوپل کراس‌لند ایکس، گرندلند ایکس و کمبو خواهد بود.

کورسا در بزرگترین سایت تولیدی اوپل، در ساراگوزا، اسپانیا ساخته خواهد شد.

به گفته محققان بازار JATO Dynamics، کورسا با فروش ۲۶۳۴۱۶ دستگاهی در اروپا، پرفروش‌ترین مدل اوپل در سال گذشته بود که ۱.۹ درصد کاهش داشت. پس از رنو کلیو، فولکس واگن پولو و فورد فیستا، چهارمین ساب کامپکت پرفروش منطقه بود.

اعلام گروه PSA در ماه فوریه مبنی بر اینکه آنها مارک های Opel/Vauxhall را از جنرال موتورز خریداری کرده اند، این برندها را به بازار ایران باز می کند.

بازار ایران هنوز در معرض دید محدودی از برند اروپایی است و این می تواند به معنای ورود یک شرکت کاملاً جدید با قدرت با حمایت پژو باشد که اکنون ایران را دومین بازار بزرگ خود می داند.

به عنوان بخشی از سرمایه گذاری مشترک سال ۲۰۱۶ بین شرکت ایران خودرو (IKCO) و پژو PSA، این شرکت فرانسوی ۴۰۰ میلیون یورو (۴۳۶ میلیون دلار در آن زمان) در سرمایه گذاری موسوم به ایکاپ سرمایه گذاری کرد. PSA بعداً قرارداد دیگری با سایپا برای تولید خودروهای با برند سیتروئن، از جمله سدان سیتروئن C4 که اواخر امسال عرضه می‌شود، امضا کرد.

اکنون با فروش جنرال موتورز از Opel مستقر در آلمان و واکسهال مستقر در بریتانیا، PSA ظاهراً دومین سهم بزرگ بازار را در اروپا خواهد داشت.

در حال حاضر، واردات مدل‌های Opel به ایران از طریق شخص ثالثی به نام توان خودرو جی انجام می‌شود که تعداد محدودی Opel مانند مدل‌های Corsa و Astra وارد می‌کند.

طیف محدودی از اوپل کورسا و آسترا در سال‌های اخیر با قیمت‌های بین ۹۰ تا ۲۰۰ میلیون ریال (۲۲۵۰۰-۵۰۰۰۰ یورو) وارد بازار داخلی شده است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.