PWC برای ایجاد حضور در ایران تلاش می کند

0

پرایس واترهاوس کوپرز، یک شبکه خدمات حرفه ای چندملیتی پیشرو، در حال تلاش برای ایجاد حضور رسمی در ایران است، زیرا علاقه خارجی ها به اقتصاد ایران پس از سال ها تحریم که این کشور را از بقیه جهان منزوی نگه داشته است، افزایش یافته است.

ینس رونبرگ گفت: “ما پتانسیل عظیمی برای خدمات خود در ایران و همچنین برای شرکای چند ملیتی خود می بینیم. تا آنجا که خدمات ما در خارج از ایران مربوط می شود، تقاضای زیادی وجود دارد و تمرکز مثبت تری در آینده وجود دارد.” یکی از شرکای ارشد PwC و رئیس بازار ایران در مصاحبه ای گفت.

به گفته رونبرگ، از آنجایی که PwC اصلی ترین اعتماد خود را در ایالت دلاور ایالات متحده به ثبت رسانده است، باید از اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده مجوز دریافت کند، که امیدوار است در زمان مقرر اعطا شود.

او در حاشیه سمیناری به میزبانی Financial Tribune گفت: «ما درخواستی را ثبت کرده‌ایم و در حال بررسی است. اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران روز سه شنبه با حضور تنی چند از مقامات ارشد و صاحب نظران.

رونبرگ گفت: “ما امیدواریم که مجوز را دریافت کنیم، در غیر این صورت اینجا نبودیم.”

او گفت: “رقبای ما در حال حاضر اینجا هستند و برای OFAC رد مجوز ما یک نقطه ضعف رقابتی است.”

پس از لغو تحریم‌ها در ژانویه ۲۰۱۶ در پی توافق هسته‌ای بین‌المللی، سیل هیئت‌های خارجی وارد ایران شدند تا «آخرین بازار مرزی» را که در دسترس سرمایه‌گذاران جهانی قرار گرفته بود، بررسی کنند.

علی‌رغم ترس از تحریم‌های باقی‌مانده آمریکا، معاملات بزرگ انجام شده است. امضا شده با غول نفتی فرانسوی توتال و قراردادهای مالی به ارزش میلیاردها دلار با کره جنوبی و چین.

با این حال، در حالی که بسیاری از وام دهندگان و شرکت‌های ایرانی در تلاش برای اجرای اقدامات شفاف‌سازی و انطباق هستند، هم بانک مرکزی ایران و هم بخش خصوصی ابتکاری را برای دستیابی به آخرین استانداردهای بین‌المللی به منظور تبدیل شدن به بازیگران واجد شرایط در صحنه جهانی و بازپس‌گیری راه‌اندازی کرده‌اند. وضعیت قبل از تحریم آنها.

جامعه تجاری ایران، به‌ویژه، در رویکرد خود فعال بوده و از شرکت‌های مشاوره درجه یک و آژانس‌های رتبه‌بندی دعوت می‌کند تا پتانسیل‌های کشور را بررسی کنند و به اقتصاد آن کمک کنند تا پس از رکود طولانی‌مدت به حالت اولیه بازگردد.

در ماه ها و هفته های گذشته نمایندگانی از نام های بزرگی مانند Deloitte، Fraser، EY و KPMG از ایران بازدید کرده اند.

انطباق

در مراسم روز سه‌شنبه، نمایندگان PwC با مقامات ارشد ایرانی و شخصیت‌های تجاری، از جمله مسعود خوانساری، رئیس TCCIM، حسن قالیباف اصل، مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران، پرویز عقیلی، مدیرعامل بانک خصوصی خاورمیانه، گفتگو کردند. این است که قبل از پایان سال ۲۰۱۷ یک شعبه مونیخ افتتاح کند – و یک اقتصاددان برجسته، محمد مهدی بهکیش.


مسعود خناصری، رئیس TCCIMA

خوانساری در این گردهمایی بر لزوم شفافیت، ارتقای شاخص‌های اقتصاد جهانی ایران مانند آزادی اقتصادی و تعامل گسترده‌تر با جهان که پیش‌نیاز جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی است، تاکید کرد.

رونبرگ در سخنرانی خود در این گردهمایی از نهادهای ایرانی خواست تا شفافیت عملیات خود را افزایش دهند و ترازنامه خود را مطابق استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی ارتقا دهند تا برای مشارکت با شرکت های اروپایی آماده شوند.

وی تاکید کرد: «تطابق، انطباق، انطباق».

شوق

قالیباف اصل همچنین از اقدامات انجام شده برای توسعه بورس تهران از جمله معرفی ابزارهای مالی جدید و همکاری با بورس های بزرگ بین المللی به ویژه بورسا استانبول خبر داد.

وی گفت: ما در تلاش هستیم تا برای اولین بار شرکت های ایرانی را در بورس های جهانی عرضه کنیم.

استقبال شرکت کنندگان در رویداد روز سه شنبه گرم بود، زیرا آنها سوالات و پیشنهادات زیادی در مورد چگونگی بهبود فضای کسب و کار مطرح کردند. یکی از مقامات بخش خصوصی با تشبیه حضور حسابرسان و شرکت‌های مشاوره بین‌المللی در ایران به حضور سرمربیان خارجی در تیم‌های ورزشی ایران، همکاری آنها را حیاتی دانست.

محمدرضا نجفی منش، یکی از اعضای هیئت مدیره TCCIMA می گوید: «درست مانند کارلوس کی روش که فوتبال ایران را بهبود بخشید، انتظار می رود این شرکت ها نیز همین کار را انجام دهند.

منتشر شده در ۱۸ سپتامبر ۱۸:۳۲:۰۰

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.