QESHM AIR از معامله برای خرید ۱۰ جت Boeing B737Max رونمایی می کند

0

qeshm air ایران از توافق اولیه با بوئینگ برای خرید ۱۰ جت مسافر b737max رونمایی کرده است.

محمود شکرابی، مدیرعامل این شرکت هواپیمایی می‌گوید که این قرارداد اخیراً در تهران و در پی مذاکرات هفتاد و سومین اجلاس عمومی سالانه یاتا در کانکون، مکزیک، در تاریخ ۴ تا ۶ ژوئن برگزار شد.

به نقل از خبرگزاری فارس، وی افزود: در این رویداد فرصتی داشتیم تا با مدیران ارشد شرکت‌های مطرح هواپیماسازی جهان از جمله بوئینگ، ایرباس و چند شرکت دیگر دیدار کنیم.

photo_2017-06-23_12-48-29.jpg

او افزود: «بوئینگ برای فروش هواپیما به قشم ایر [در مجمع عمومی] اعلام آمادگی کرد و در جلسات بعدی در تهران… به توافق خوبی رسیدیم.

شکرابی گفت که بوئینگ متعهد به دریافت کلیه مجوزهای مورد نیاز برای سفارش، از جمله مجوزهای دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده است و افزود که تحویل از سال ۲۰۲۲ آغاز خواهد شد.

قرارداد به صورت فاینانس خواهد بود و طبق گفته مدیرعامل قشم ایر در حال برنامه ریزی برای خرید پنج بوئینگ دست دوم است و انتظار می رود تا اوایل مرداد ماه سفارش نهایی شود. ۷۳۷-۸۰۰ هواپیما.

اعلام این ایرلاین پس از آن اعلام شد که خطوط هوایی زاگرس ایران و ایران ایرتور در روز پنجشنبه یادداشت تفاهمی با رقیب اروپایی بوئینگ ایرباس برای خرید مجموعا ۷۳ فروند A320neo و A330neo امضا کردند.

علاوه بر این، در ۱۰ ژوئن، شرکت هواپیمایی آسمان ایران قرارداد نهایی را با بوئینگ برای خرید ۳۰ فروند جت B737Max با امکان افزودن ۳۰ فروند دیگر منعقد کرد.


منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.