SAIC قصد دارد هیبرید در ایران بفروشد

0

شانگهای SAIC Motor Corporation که خودروهای Roewe و MG را تولید می کند، قصد دارد سه خودروی هیبریدی را در نمایشگاه خودروی تهران در فوریه که در نمایشگاه جدید برگزار می شود، به بازار ایران معرفی کند. مرکز نمایشگاهی شهر آفتاب (آفتاب شهر)، جنوب پایتخت.

عصر خودرو گزارش می دهد که این سه مدل جدید به بازار داخلی ارائه خواهند شد، اما اشاره ای به اینکه آیا آنها با برند MG یا Roewe خواهند بود.

SAIC در حال حاضر پنج وسیله نقلیه هیبریدی پلاگین برای بازار آسیای شرقی تولید می‌کند که سه مورد از آن‌ها به نمایشگاه سالانه در ماه فوریه برگزار می‌شود.

اولین E550 است که در سال ۲۰۱۳ به بازار چین معرفی شد. طبق متون رسمی، E550 با استفاده از یک قطار محرکه ترکیبی بنزینی الکتریکی، بردی در حدود ۶۰۰ کیلومتر دارد.

EV Obsession اضافه می‌کند که این شرکت هر ماه حدود ۲۰۰۰ دستگاه از e550 را در بازار چین به فروش می‌رساند و آن را به پنجمین هیبریدی محبوب در این بازار بزرگ تبدیل می‌کند. در نیمه اول سال ۲۰۱۶، این شرکت ۱۰۷۷۶ دستگاه از مدل پرچمدار را فروخت.

 ERX5

ERX5 نیز وجود دارد که یک نوع از مدل کراس اوور RX5 است که دارای یک گزینه پلاگین برای خریداران جوانتر است. برد خودرو با استفاده از چرخه ترکیبی ۶۵۰ کیلومتر است.

ERX5 در نمایشگاه خودرو گوانگژو در ماه نوامبر معرفی شد.

E950

مدل هیبریدی بعدی که توسط SAIC تولید می شود، مدل سدان بزرگ Roewe E950 Netblue است که مانند مدل های برادر خود دارای برد ترکیبی بنزین-الکتریکی ۶۰۰ کیلومتر است. موتور ۱.۷ لیتری کوچک است.

۷۵۰ هیبریدی

Roewe 750 هیبریدی، قدیمی ترین مدل تولید شده توسط این شرکت است که پیش از خرید برند بریتانیایی توسط چین، Rover 750 نامیده می شد. بر این اساس، این وسیله نقلیه مجدداً بیش از ۶۰۰ کیلومتر برد دارد، اما مانند سایر مدل‌هایش از یک پیشرانه ترکیبی برای تأمین نیروی خود استفاده می‌کند.

 E50

آخرین خودروی سوخت جایگزین تولید شده توسط این غول چینی یک خودروی شهری کوچک تمام الکتریکی به نام E50 است. این وسیله نقلیه طبق گفته سازندگان ۲۲۰ کیلومتر برد دارد و می تواند در هشت ساعت ثابت شارژ شود.

هر یک از این خودروهای فوق می تواند جزو خودروهایی باشد که این شرکت به ایران ارسال خواهد کرد. با این حال، نام تجاری Roewe در بازار محلی جذابیتی ندارد و احتمالاً به عنوان MG مجدداً نشان داده خواهد شد.

تعرفه واردات خودروهای هیبریدی و برقی به جمهوری اسلامی در حال حاضر ۴ درصد تعیین شده است. با این حال، اکنون بازار هیبریدی ها تنها به دو برند یعنی تویوتا و لکسوس محدود شده است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.