Servcorp افتتاح شعبه اول تهران

0

Servcorp، یک سازمان چندملیتی مستقر در استرالیا که به فروش فضاهای اداری خدماتی، محصولات اداری مجازی و خدمات فناوری اطلاعات مشغول است، اولین شعبه خود را در تهران، پایتخت ایران، رسماً در سوم دسامبر افتتاح کرد.< /p>

خبرگزاری ترند گزارش داد که این شرکت در حال برنامه ریزی برای افتتاح ۱۰ شعبه در ایران است، زیرا انتظار می رود روابط تجاری بین ایران و استرالیا تقویت شود.

یان بیگز، سفیر استرالیا در تهران در مراسمی که تعدادی از تجار و مشتریان بین المللی را گرد هم آورد، شرکت کرد.

Servcorp در سال ۱۹۷۸ تأسیس شد و در سال ۱۹۹۹ در بورس اوراق بهادار استرالیا پذیرفته شد. از ژوئن ۲۰۱۶، در ۱۵۰ مرکز تجاری در ۵۲ شهر در ۲۱ کشور فعالیت می کند.

این شرکت توسط آلفرد موفاریج در سال ۱۹۷۸ تاسیس شد. در سال ۱۹۸۰، این شرکت در مفهوم دفتر مجازی پیشگام بود.

یک دفتر مجازی خدمات ارتباطی و آدرسی را بدون پرداخت هزینه، بدون ارائه فضای اداری اختصاصی ارائه می دهد. با «مراکز تجاری اداری» یا «سوئیت‌های اجرایی» که فضای اداری فیزیکی و/یا اتاق‌های جلسه را فراهم می‌کنند، متفاوت است.

بیگز طی سخنانی در این مراسم گفت: رفع تحریم ها علیه ایران امیدهای زیادی را برای گسترش روابط تجاری بین دو کشور ایجاد کرده است.

در ماه سپتامبر، مدیرانی از GrainCorp، WorleyParsons، LiveCorp، Oil Search، Qantas، Sydney University و Rubicon Water به همراه وزیر تجارت، Steven Ciobo به تهران سفر کردند و چندین تفاهم نامه امضا کردند.

سیوبو در آن زمان در گردهمایی رهبران تجاری در تهران گفت: «ما در طلوع عصر جدیدی از روابط با ایران هستیم.

  کمبود فضاهای اداری مدرن

توافق هسته ای ایران دروازه را برای گسترش تجارت و سرمایه گذاری خارجی باز کرده است، اما این رشد با یک مانع مواجه است: کمبود فضای اداری با کیفیت بالا و مقرون به صرفه، که بسیاری از شرکت های خارجی و کارفرمایان بزرگ داخلی را مجبور می کند به فضاهای اداری متصل به مراکز تجاری یا مراکز تجاری بسنده کنند. مراکز خرید، گزارش گاردین را می‌خواند.

یافتن دفاتر مدرن از هر نوعی نیز در پایتخت دشوار است، زیرا بخش عمده ای از سرمایه گذاری املاک و مستغلات در سال های اخیر صرف برج های مسکونی شده است. خانه‌ها و آپارتمان‌ها مدت‌هاست که به‌عنوان یک پرچین پایدار در برابر بادهای معکوس اقتصادی دوران تحریم‌ها تلقی می‌شوند، اما نسبتاً کمی پول به ساختارهای تجاری خرج شده است.

محمد قائمی، معمار که در ساختمان‌های اداری و مجتمع‌های تجاری در سراسر کشور کار کرده است، معتقد است یکی از دلایل کم بودن دفاتر با درجه بالا، به ویژه در تهران، استانداردهای ضعیف ساختمانی است که توسط مقامات تعیین شده است.

قائمی گفت: «ساختمان های اداری اما بدون استانداردهای حرفه ای ساخته شده است. “تقاضا برای دفاتر وجود دارد، اما دفاتر حرفه ای نیستند.”

جذابیت راه اندازی دفاتر در فضای مسکونی نیز به لطف بوروکراسی در ایران زیاد است.

مریم کیایی، مدیر توسعه تجارت بین المللی راه شهر، یک شرکت بزرگ زیربنایی ایرانی، می گوید: «از آنجایی که راه اندازی در یک واحد مسکونی بسیار ارزان است، بسیاری از مردم واحدهای مسکونی خود را به واحدهای اداری تبدیل می کنند.

فشارهای موجود در بازار ادارات در نهایت می تواند به موج جدیدی از سرمایه گذاری در ساختمان های تجاری منجر شود، به خصوص اگر اقتصاد پس از توافق هسته ای سال گذشته بهبود بیشتری یابد.

اگرچه تاکنون، در حالی که بسیاری از شرکت‌ها راه‌اندازی فروشگاه در ایران را بررسی کرده‌اند، تعهدات به سطح لازم برای حمایت از بازسازی در ساخت و ساز اداری نرسیده است. نیکلاس گیلانی، یکی از مدیران CommoditEdge مستقر در دبی که کارهای گسترده‌ای در ایران انجام داده است، گفت: «با وجود لغو تحریم‌ها، هنوز پول وارد نشده است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.