Skoda برای ساخت اتومبیل های کم هزینه برای ایران

0

برند چک گروه فولکس واگن، اشکودا، تا سال ۲۰۲۰ خودروی ارزان قیمتی را برای بازارهای نوظهوری مانند ایران تولید خواهد کرد.

به گزارش اتو نیوز اروپا، اخبار مربوط به ورود به بازار ایران علیرغم شکست مذاکرات همکاری با تاتا موتورز هند، جایی که فولکس‌واگن قبلاً تلاش‌های خود را متمرکز کرده بود، منتشر می‌شود.

توماس سدران، رئیس استراتژی گروه فولکس‌واگن، گفت که اشکودا «یک سری ایده‌ها» را برای خودرویی ارزان‌قیمت ایجاد کرده است که می‌تواند در چندین بازار خودروهای ارزان‌قیمت استفاده شود.

اخبار مربوط به شرکت مستقر در ملادا بولسلاو پس از آن منتشر شد که اشکودا و تاتا گفتند که مذاکرات در مورد یک اتحاد استراتژیک به پایان رسیده است زیرا این دو خودروساز نتوانستند به صرفه جویی در هزینه های برنامه ریزی شده دست یابند.

در ماه مارس، خودروسازان یادداشت تفاهمی برای یک همکاری بلندمدت برای بررسی توسعه مشترک محصولات برای مشتریان در هند و سایر بازارها امضا کردند.

در همین حال، این شرکت طی سال گذشته محتاطانه به ورود به بازار ایران خوش بین بوده است.

در اکتبر ۲۰۱۶ رویترز گزارش داد که اشکودا تا اواسط سال ۲۰۱۷ وارد بازار رو به رشد خودروی ایران خواهد شد، اما تا به امروز تنها فولکس واگن و سیت، دو برند خواهر این گروه، فعالیت خود را در این کشور آغاز کرده‌اند.

این خودروساز سابقه ای طولانی در ایران دارد که به قبل از سال ۱۹۷۹ باز می گردد و نمایشگاه اصلی آن اکنون برای میزبانی از مدل های عتیقه در خیابان طالقانی در مرکز تهران استفاده می شود.

برنهارد مایر، مدیرعامل این شرکت در ماه اکتبر گفت: «اشکودا از سال آینده واردات خودروهای کاملاً ساخته شده به ایران را آغاز خواهد کرد و قراردادهای اولیه را با شرکای داخلی برای شروع تولید نیمه کاره در کشور امضا کرده است».

او از شرکای محلی نامی نبرد.

مشخص نیست چه مدل هایی وارد بازار ایران خواهند شد، اما اشکودا هاچ بک فابیا، شاسی بلند هفت سرنشین کودیاک و سدان بزرگ Octavia به عنوان ایده آل برای بازار پیشنهاد شده اند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.