Spotify دور دیگری از کاهش مشاغل را اعلام کرد

0

این حرکت بخشی از یک روند گسترده تر است زیرا شرکت های فناوری به دنبال پس انداز در میان اقتصاد کندتر از حد انتظار هستند.

Spotify دور سوم کاهش کارکنان خود را در سال جاری اعلام کرده است.

غول استریم موسیقی روز دوشنبه اعلام کرد که برای کاهش هزینه‌ها، حدود ۱۵۰۰ کارمند یا ۱۷ درصد از کارمندان خود را اخراج خواهد کرد. این اعلامیه به دنبال انتشار ۶۰۰ پرسنل در ژانویه و ۲۰۰ نفر دیگر در ماه ژوئن است.

این حرکت با روند رو به رشد در بخش فناوری مطابقت دارد و شرایط اقتصادی کمتر از حد انتظار باقی مانده است. پس از دوری از تعدیل نیروها در ابتدای سال، شرکت هایی از جمله آمازون و لینکدین متعلق به مایکروسافت اخیراً کاهش بیشتری را اعلام کرده اند.

در نامه‌ای به کارمندان، مدیر عامل Spotify، دانیل اک، گفت که این شرکت در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به دلیل هزینه پایین‌تر سرمایه و در حالی که خروجی آن افزایش یافته است، بیشتر استخدام کرده است، بسیاری از آن به داشتن منابع بیشتر مرتبط است.

Spotify بیش از ۱ میلیارد دلار برای ایجاد تجارت پادکست خود سرمایه گذاری کرد، افراد مشهوری مانند کیم کارداشیان، شاهزاده هری و مگان مارکل را ثبت نام کرد و حضور خود را در بازار در سراسر جهان در تلاش برای رسیدن به یک میلیارد کاربر تا سال ۲۰۳۰ گسترش داد.

در حال حاضر ۶۰۱ میلیون کاربر دارد، از ۳۴۵ میلیون کاربر در پایان سال ۲۰۲۰.

پنج ماه حق بیمه

Ek گفت: با توجه به گزارش سود مثبت اخیر که نشان می‌دهد شرکت در سه ماهه سوم سود گزارش کرده است، و عملکرد مداوم آن، از جمله رسیدن به هدف مخاطبین خود یعنی ۶۰۱ میلیون کاربر، این کاهش بسیار بزرگ خواهد بود.

با این حال، او اشاره کرد که این دستاوردها عمدتاً به دلیل گسترش منابع بوده است.

«بر اساس اکثر معیارها، ما بازدهی بیشتری داشتیم اما کارایی کمتری داشتیم. ما باید هر دو باشیم.

شرکت از دوشنبه شروع به اطلاع رسانی به کارکنان آسیب دیده خواهد کرد. آنها حدود پنج ماه حقوق پایان کار، حقوق مرخصی، و پوشش مراقبت های بهداشتی برای دوره پایان کار دریافت خواهند کرد.

این شرکت همچنین به کارمندانی که وضعیت مهاجرت آنها با شغل آنها مرتبط است، پشتیبانی مهاجرت ارائه می دهد.

اک گفت: «ما در مورد کاهش‌های کوچک‌تر در طول سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ بحث کردیم.

او افزود: «با این حال، با توجه به شکاف بین وضعیت هدف مالی و هزینه‌های عملیاتی فعلی‌مان، تصمیم گرفتم که اقدام اساسی برای حق‌سازی هزینه‌هایمان بهترین گزینه برای دستیابی به اهدافمان باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.