StatNano پایگاه داده محصولات نانوتکنولوژی را راه اندازی می کند

0

توسعه فناوری های جدید در ایران منجر به ارائه محصولات جدید با ویژگی ها و کاربردهای بهبود یافته و اصلاح شده به بازار شده است.

نانوتکنولوژی به عنوان یک فناوری جدید، جایگاه خود را در صنایع مختلف پیدا کرده است و تاکنون محصولات فناوری نانو متعددی به بازار عرضه شده است.

با توجه به تعداد زیاد محصولات نانوفناوری مورد استفاده در صنایع مختلف، StatNano پایگاه داده جدیدی را برای جمع آوری اطلاعات در مورد این محصولات ایجاد کرده است.

براساس اعلام شورای ابتکار فناوری نانو ایران، پایگاه داده جدید با عنوان پایگاه محصولات نانوتکنولوژی در ژانویه 2016 در ایران تأسیس شد تا به منبعی قابل اعتماد و معتبر برای شناسایی و تجزیه و تحلیل محصولات نانو در بازار جهانی تبدیل شود.

ماموریت NPD جمع آوری، تجزیه و تحلیل و انتشار اطلاعات مربوط به محصولاتی است که بنا به ادعای سازنده خود و تایید کارشناسان StatNano، از فناوری نانو برای بهبود عملکرد و خواص محصولات خود استفاده کرده اند.

این پایگاه همچنین تجزیه و تحلیل نانومواد مورد استفاده در محصولات، توسعه محصولات نانوتکنولوژی در زیر بخش‌های صنعتی هر کشور، تولیدکنندگان پیشرو در چنین محصولاتی و خواص و کاربردهای محصولات نانوتکنولوژی در صنایع و زیربخش‌های مختلف را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد.

این شرکت تاکنون اطلاعاتی در مورد 3443 محصول نانوتکنولوژی ساخته شده توسط 556 شرکت جمع آوری کرده است.

NPD یک پایگاه داده تعاملی آنلاین است که لیست محصولات نانوتکنولوژی را به صورت روزانه به روز می کند و بازدیدکنندگان را قادر می سازد تا محصولات جدید فناوری نانو را به پایگاه داده ارائه کنند.

این ابتکار با انتشار ماهانه موفقیت های کشور، جمهوری اسلامی را به عنوان یکی از بزرگترین مشارکت کنندگان در تحقیقات نانو معرفی می کند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.