TCCIMA میزبان ماموریت تجاری پاکستان است

0

هیأتی ۲۴ نفره از اتاق بازرگانی و صنعت لاهور روز شنبه با بازرگانان بخش خصوصی ایرانی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران دیدار و درباره راه‌های گسترش روابط اقتصادی گفتگو کردند. /p>

همکاری در صنایع، معدن، کشاورزی، دامپروری، بهداشت، گردشگری و انرژی از جمله توسعه خط لوله گاز ایران و پاکستان و صادرات برق به پاکستان، حمل و نقل و مخابرات، برقراری پروازهای مستقیم و همکاری های پولی و بانکی از جمله موضوعاتی بود که در این دیدار مطرح شد. این جلسه، سرویس خبری TCCIMA گزارش داد.

دو طرف همچنین کاهش نرخ تعرفه را به عنوان ابزاری برای تسهیل تجارت و افزایش تجارت دوجانبه در نظر گرفتند.

مهدی جهانگیری معاون TCCIMA در این جلسه گفت: کاهش تعرفه ها به کاهش قاچاق کالا و افزایش تجارت از مجاری رسمی منجر می شود.

نورمحمد جدمانی سفیر پاکستان در ایران با اشاره به آخرین نشست کمیسیون مشترک ایران و پاکستان که در آذرماه سال جاری در اسلام آباد برگزار شد، افزود: این گونه نشست ها به تقویت روابط تجاری بین کشورهای همسایه کمک می کند.

مأموریت پاکستان که روز جمعه برای یک سفر هفت روزه وارد تهران شد، با هدف بررسی فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری و امکان سرمایه‌گذاری مشترک بین بخش‌های خصوصی دو کشور بود. آلماس هایدر، معاون ارشد LCCI، رهبری هیئت را بر عهده دارد.

در ماه ژانویه، رئیس جمهور حسن روحانی و نواز شریف، نخست وزیر پاکستان، هدف خود را افزایش ارزش تجارت دوجانبه کنونی از ۹۰۰ میلیون دلار به ۵ میلیارد دلار در سال های آینده تعیین کردند.

خرم دستگیر خان وزیر بازرگانی پاکستان هفته گذشته گفت که کشورش به دنبال بازگرداندن موقعیت سابق خود در همکاری تجاری با ایران است.

وی گفت: در حال حاضر در حال مذاکره با وزارتخانه های مربوطه ایران برای صادرات محصولات کشاورزی از جمله برنج، گندم و گوشت به کشور هستیم.

این مذاکرات با هدف امضای قراردادهای همکاری بین دو کشور و رفع موانع صادرات محصولات کشاورزی به ایران انجام می شود.

در راستای رفع تحریم های بین المللی علیه برنامه هسته ای ایران، پاکستان اوایل فوریه تحریم های اقتصادی خود را علیه ایران لغو کرد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.