TEDPIX کمی تغییر کرد

0

شاخص همه سهام TEDPIX بورس اوراق بهادار تهران ۶۱.۶۰ واحد یا ۰.۰۸ درصد افزایش یافت و معامله روز سه شنبه را در ۷۸۲۲۰ بسته شد.

بیش از ۲.۸ میلیارد سهم به ارزش ۱۴۸ میلیون دلار معامله شد، زیرا تعداد سهام معامله شده حدود ۵ میلیون افزایش یافت و ارزش معاملات روزانه ۲۵ میلیون دلار کاهش یافت.

شاخص قیمت ۲۳.۶۰ واحد یا ۰.۰۸ درصد رشد کرد و به ۲۹۹۳۲ رسید.

شاخص بازار اول ۱۹۸.۲۰ واحد یا ۰.۳۶ درصد رشد کرد و به ۵۴۶۳۶.۲ رسید. شاخص بازار دوم ۷۹۲.۶۰ واحد یا ۰.۴۶ درصد سقوط کرد و به ۱۷۱۶۷۹.۴ رسید. شاخص صنعت ۱۰۰.۹۰ واحد یا ۰.۱۶ درصد افزایش یافت و به ۶۴۹۸۹.۵ رسید.

شاخص شناور آزاد ۷۸.۲۷ واحد یا ۰.۰۹ درصد افزایش یافت و به ۸۸۷۱۷.۸۰ رسید.

شاخص TSE 30 با ۳.۳۰ امتیاز یا ۰.۱۰ درصد به عدد ۳۳۲۶.۵ رسید در حالی که شاخص TSE 50 با ۶.۵۰ امتیاز یا ۰.۲۱ درصد افزایش به ۳۱۷۰.۳ رسید.

شرکت داروسازی سینا بیشترین رشد روز را به خود اختصاص داد و سهام این شرکت هر کدام با ۴.۹۱ درصد افزایش به ۱۱۸۵ ریال رسید و شرکت دارویی اگزیر و شرکت شیمی سینا در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

شرکت مخابرات ایران با ۸۲.۸۴- امتیاز بدترین عملکرد را داشت. پتروشیمی جم و بانک ملت به ترتیب با ۴۸.۹- و ۳۸.۸۹- امتیاز در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

  IFX Rebounds

شاخص کل ایران فرابورس IFX با کاهش ۲.۴۵ واحدی یا ۰.۳ درصدی در ۸۲۳.۳۷ بسته شد.

بیش از ۲.۱ میلیارد اوراق بهادار به ارزش ۳۱۵ میلیون دلار معامله شد. تعداد سهام معامله شده و ارزش معاملات روزانه هر دو در مقایسه با روز معاملاتی قبلی تقریباً پنج برابر شده است.

شرکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، شرکت پالایش نفت تهران و فولاد هرمزگان بیشترین رونق را به IFX دادند.

شرکت های سرمایه گذاری پتروشیمی ایران، بانک دی و پتروشیمی مارون بیشترین عملکرد را داشتند. بانک دی بیشترین تعداد سهام معامله شده و بالاترین ارزش معاملات روزانه را به ثبت رساند، زیرا ۴۱ میلیون سهام آن به ارزش ۲.۱ میلیون دلار دست به دست شد.

شرکت های صنعتی شاهرود، توسعه و عمران کرمان و شرکت عمران شاهد بیشترین افزایش ارزش سهام را داشتند.

این در حالی است که شرکت های بالاست، شرکت قند چهارمحال و بیمه پاسارگاد بیشترین کاهش را داشته اند.

بازار اول شاهد معامله ۳۲۳ میلیون اوراق بهادار به ارزش ۲۵.۳ میلیون دلار بود.

و ۱۶۰ میلیون اوراق بهادار به ارزش ۱۴ میلیون دلار در بازار دوم معامله شد. همچنین ۶۵۰۰۰ اوراق لیزینگ شرکت دانا سیستم کیش فروخته شد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.