Vaezi در Bakutel 2016 شرکت می کند

0

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از نمایشگاه و کنفرانس بین المللی مخابرات و فناوری اطلاعات آذربایجان موسوم به باکوتل ۲۰۱۶ بازدید کرد.

به گزارش ایرنا، واعظی که به مدت دو روز در باکو به سر می برد، در ۱ دسامبر با الهام علی اف رئیس جمهور این کشور دیدار کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان را در جریان پیشرفت‌های ایران در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار داد.

ده شرکت ایرانی در بیست و دومین دوره باکوتل شرکت کرده بودند تا آخرین پیشرفت های خود را به نمایش بگذارند. وی افزود: این نمایشگاه فرصت بزرگی را برای شرکت ها فراهم کرد تا با شرکت های آذری و دیگر شرکت های خارجی مذاکره کنند.

علی اف خاطرنشان کرد که دولت او مایل به ارائه کمک های لازم برای رفع موانعی است که مانع همکاری معنادار بین دو همسایه می شود.

واعظی با بیان اینکه روابط ایران و آذربایجان در حوزه ارتباطات و اینترنت به طور پیوسته توسعه یافته است، گفت: کمیته فرعی ویژه ای به عنوان بخشی از کمیته مشترک اقتصادی برای کمک به ارتقای همکاری در بخش کلیدی مخابرات ایجاد خواهد شد.

اسناد مربوط به اشتراک گذاری داده ها بین دو کشور امضا شد. حوزه های دیگری که دو طرف بر روی آنها تمرکز خواهند کرد عبارتند از امنیت شبکه، ماهواره، خدمات پستی و تجارت الکترونیک.

رویداد باکو توسط سازمان ملل متحد، اتحادیه بین المللی مخابرات، مشترک المنافع منطقه ای در زمینه ارتباطات (RCC) و انجمن جهانی صنعت نمایشگاه حمایت می شود.

باکوتل محصولاتی مانند ارتباطات و شبکه‌ها، دستگاه‌ها و لوازم جانبی، زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و مراکز داده، ارتباطات و فناوری‌های ماهواره‌ای، فناوری و خدمات بانکی، سیستم‌های امنیتی و آموزش الکترونیکی را به نمایش می‌گذارد.

امسال نمایشگاه بیش از ۲۰۰ شرکت از ۱۸ کشور جهان را گرد هم آورد که ۴۰ درصد از کل شرکت کنندگان غرفه داران بازگشته بودند. در میان شرکت‌کنندگان، شرکت‌های پیشرو ICT، اپراتورهای تلفن همراه، اپراتورهای مخابراتی، ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی، یکپارچه‌کننده‌های سیستم، و توزیع‌کنندگان مارک‌های معروف جهانی بودند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.