Waymo ، Uber Reach Settlement

0

Uber Technologies موافقت کرده است که شکایت خود را با Waymo Alphabet به دلیل ادعاهایی مبنی بر سرقت و استفاده از مالکیت معنوی اوبر برای وسایل نقلیه خودران حل و فصل کند.

نتیجه گیری یک دعوای حقوقی طولانی مدت بین Uber و واحد خودروی خودران Waymo توسط ناظران صنعت توصیف می شود که اگر دقیقاً یک پیروزی برای اوبر نباشد، حداقل چیزی نزدیک به بهترین نتیجه ممکن است. به گزارش فورچون، به طور مشخص تر، به نظر می رسد یک گام دیگر رو به جلو برای دارا خسروشاهی، مدیر عامل شرکت، در تلاش برای نجات تصویر آسیب دیده اوبر و ترسیم مسیری رو به جلو.

این تسویه به آلفابت ۰.۳۴ درصد از سهام اوبر را به ارزش حدود ۲۴۴.۸ میلیون دلار می دهد. اوبر همچنین موافقت کرد که از هیچ فناوری Waymo در محصولات آینده خود استفاده نکند. این یک ضربه مالی قابل توجه است، اما خسروشاهی گفت که او معتقد نیست که فناوری Waymo در اوبر مورد استفاده قرار گرفته است، بنابراین این توافق ممکن است مانع تلاش‌های خودران اوبر نشود.

از جهات دیگر، تسویه حساب برای اوبر عالی است. همانطور که Johana Bhuiyan در Recode اشاره می‌کند، روند کشف کت و شلوار قبلاً لباس‌های کثیف را در مورد رفتار اوبر تحت مدیریت سلف خسروشاهی به عنوان مدیرعامل، بنیانگذار اوبر، تراویس کالانیک پخش کرده بود. این توافق نامه هر گونه افشاگری بیشتر در این زمینه را متوقف کرد و اوبر را ملزم به اعتراف خاصی به گناه در مورد سرقت اسرار تجاری نکرد. و از دست دادن در آزمایش می‌توانست به محدودیت‌های بسیار شدیدتری در روند تحقیقات Uber منجر شود.

از آنجایی که این تسویه به جای پول نقد شامل سهام است، از قضا، آلفابت را در موقعیتی قرار می دهد که از موفقیت بلندمدت اوبر منتفع شود.

جاناتان شیبر، عضو TechCrunch، استدلال می‌کند که این توافق در واقع راه را برای همکاری بالقوه در آینده باز می‌کند و خسروشاهی را منطقی و باهوش می‌کند.

این امر به ویژه مهم است زیرا اوبر به مسیر خود برای عرضه اولیه سهام ادامه می‌دهد، احتمالاً در اوایل سال ۲۰۱۹. خسروشاهی با ظاهر شدن “هیچ بزرگواری”، به قول شیبر، مرزی بین خود و کالانیک، که آخرین بار برکنار شد، می‌کشد. ژوئن پس از یک رشته فاجعه تاکتیکی، قانونی، و روابط عمومی.

بسیاری از این شکست‌ها ناشی از تکانشگری نوجوانانه کالانیک بود که مسلماً به رشد شرکت در سال‌های اولیه کمک کرد. اما از آنجایی که به دنبال پایداری – و شاید حتی مقداری سود – است، دست ثابت خسروشاهی، تمایل به سازش و تشخیص اشتباهات گذشته به عنوان یک رویکرد بهتر در حال شکل گیری است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.